Arabanın Boyalı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Boyalı Araç Nasıl Anlaşılır ?

 

Oto Pars Kırıkkale Boyasız Göçük Düzeltme Merkezi, Boyalı Araç Nasıl Anlaşılır? Arabanın Boyalı Olduğu Anlaşılır mı? Boyalı Aracı Nasıl Anlarız?

Otomobil sahibi olmak, dikkat ve özveri gerektiren bir süreçtir. Hele de alacağınız araç daha önce kullanışmış yani ikinci el bir araçsa, her yönüyle incelemek çok daha önemli olacaktır. İkinci el otomobil seçeneğini değerlendirmek isteyen sürücüler öncelikle ikinci el alırken dikkat edilmesi gerekenleri öğrenmelidir.

Sıfır otomobiller kontağın çevrilmesiyle birlikte araçların değer kaybettiği düşünülürse, bütçenizi fazla sarsmadan araç sahibi olmak adına 2.el araç tercihi iyi bir seçenek olacaktır.

Bu seçeneği akıllı bir şekilde değerlendirmek için aracın kazalı olup olmadığını, boyanıp boyanmadığını öğrenmemiz gerekir. Aracın hasarlı veya boyalı olup olmadığını,sigorta kayıtları veya plaka numarasıyla öğrenebilirsiniz ancak bu hasar işlenmediyse, sorumluluk kişilere düşecektir.

Satın alacağınız ikinci elin kazalı olup olmadığı, döşemeleri, lastiklerinin durumu, aracın çeşitli aksam ve aksesuarları, ikinci el araç seçiminde önemli bir kıstastır. Bu detayların her bir ikinci el araç fiyatlarında etkilidir ancak bazı kötü niyetli kişiler araçların hasar gören bölgelerini boyayarak kar amaç edinebilir. Bu durumu anlayabilmek için en büyük görev sürücülere düşüyor. Aşağıdaki basit noktalara dikkat ederek doğru bir tercih yapabilirsiniz.

Boyası Araç Nasıl Anlaşılır? Aracın Boyalı Olduğu Nasıl Anlaşılır? Aracın Boyalı Olduğu Anlaşılır Mı? Aracın Boyalı Olduğunu Nerden Anlarız?

Boyası Araç Nasıl Anlaşılır? Aracın Boyalı Olduğu Nasıl Anlaşılır? Aracın Boyalı Olduğu Anlaşılır Mı? Aracın Boyalı Olduğunu Nerden Anlarız?

Boyalı Aracı Anlamanın Püf Noktaları

  • Öncelikle boya kalınlığına dikkat etmelisiniz. Boya katmanının sabit olması gerekir. Boya katmanında farklılıklar olması, aracın sonradan boyandığı anlamına gelir.
  • Aracın sonradan boyanıp boyanmadığını kanıtlayacak bir diğer detay araç parlaklığıdır. Araca detaylı baktığınızda boyalı bölgeler, kolayca göz çarpacaktır. Hafif de olsa renk tonu farklılıkları kendini ele verecektir.
  • Araca dokunmaktan çekinmeyin, aracın dokusu hasar olup olmadığına dair ipucu verecektir. Eğer araca dokunduğunuzda bir pürüz hissediyorsanız, bu bölge yüksek oranda boya işlemi görmüştür.
  • Tüm analizlerinize rağmen aracın boyalı olup olmadığına dair soru işaretleriniz varsa boya ölçüm cihazlarını kullanabilirsiniz. Bu ölçüm ufak miktarlar karşılığında yaptırılmaktadır.
  • İkinci veya sıfır bütün araçları kullanırken güvenle ilerlemek için kasko sigortasının yaptırılması gereklidir.  

Oto Pars Kırıkkale Boyasız Göçük Düzeltme Merkezi Nasıl İşlemler Yapıyor?

Boyasız kaporta göçük düzeltme (Paintless Dent Repair) tekniği ülkemizde son yıllarda popüler olan Amerika menşeili bir oto kaporta hasarı onarım yöntemidir. Bu teknikte araçlardaki göçükler, vakumlama yöntemi ile çekilerek veya masaj yöntemi adı verilen, boyasız göçük düzeltme işlemi için profesyonel olarak tasarlanmış metal çubuklar ile, kaportanın arkasından itilerek düzeltilir. Daha fazla bilgi almak için lütfen Kırıkkale Boyasız Göçük Düzeltme yazımızı okuyun.

Kategoriler: İçerik

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.